Titulinis PEIS ket PEIS cob PEIS sap Naujienos Apie mus Kontaktai
 
Naujienos

<<Atgal

2011.11.09

Dėl galutinės įskaitos filmavimo

Dėl nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojančių naujų reikalavimų praktinio vairavimo galutinės įskaitos vaizdo ir garso įrašų darymo, saugojimo ir naudojimo


Vienas iš naujųjų reikalavimų vairavimo mokykloms yra privalomas galutinių įskaitų vaizdo ir garso įrašų darymas ir saugojimas. Siūlome trumpai apžvelgti naujuosius reikalavimus (Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2011-07-27 d. įsakymas Nr. 2B-299 „Dėl praktinio vairavimo įgūdžių galutinės įskaitos vaizdo ir garso įrašų darymo, saugojimo, vaizdo ir garso įrašymo įrangos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“), atkreipdami dėmesį į svarbiausiuosius iš jų, bei apžvelgdami ar pasiūlydami šių reikalavimų įgyvendinimo būdus bei mūsų siūlomus sprendimus.
Bus daromi tik galutinės įskaitos įrašai ir tik B, BE, C, C1, C1E, CE, D, D1, D1E ir DE kategorijų transporto priemonėms – atkreipkite dėmesį A kategorijos nėra.
Visi įrašai yra vaizdo ir garso – atkreipkite dėmesį garso įrašai turi įrašinėti garsą mokomosios transporto priemonės viduje. Vaizdo kameros su mikrofonu įrašus daro į elektronines laikmenas. Jomis gali būti SD, miniSD, microSD ar XD formato atminties kortelė arba USB atmintinė. Taigi, iš šių reikalavimų matome kad vaizdo kameros turi būti su išorinė (keičiama) informacijos laikmena, ir negali įrašinėti į savo vidinę atmintį. Mūsų partenių Digisfera siūlomas registratorius įrašinėja būtent į SD tipo korteles). Vairavimo mokyklos turi turėti vaizdo ir garso įrašų archyvą. Juo gali būti serveris, kompiuteris ar tiesiog išorinis kietasis diskas. Tai yra labai svarbus punktas, kadangi jis aprašo mokyklų atsakomybę ir įpareigoja saugoti šiuos įrašus. Visų pirma įrašai turi būti saugomi vienerius metus po kursų baigimo liudijimo išdavimo datos (arba ilgiau jei vyksta teisminiai ginčai). Antra, vairavimo mokyklos privalo užtikrinti, kad archyve saugomi vaizdo ir garso įrašai būtų apsaugoti nuo kenksmingos programinės įrangos (kompiuterinių virusų), vaizdo ir garso įrašai nebūtų suklastoti, sugadinti ar prarasti dėl techninių ar kitų priežasčių, nebūtų perduoti tretiesiems asmenims ar laikomi tretiesiems asmenims prieinamoje vietoje. Taip pat, yra nurodyta kad vairavimo mokykla gali daryti atsargines kopijas apsisaugodama nuo praradimo. {PEIS rekomenduoja naudoti ne tik privalomą saugojimą vairavimo mokykloje, pačiu paprasčiausiu būdu - išoriniame diske, bet ir perduoti kopiją saugojimui PEIS serveryje. Tokiu būdu vaizdo įrašai bus ne tik susieti su kiekvienu PEISket sistemoje esančiu mokiniu, bet ir bus užtikrinti reikalavimai dėl įrašų apsaugos nuo kenksmingos programinės įrangos bei visa įrašų saugojimo užtikrinimo atsakomybė atiteks PEIS, o kadangi įrašai serveryje yra dubliuojami ir jų praradimo galimybė bus artima nuliui.
Kiekvienos transporto priemonės vaizdo ir garso įrašymo įrangą privalo sudaryti mikrofonas, dvi arba daugiau vaizdo kameros bei įrašomo įrenginys, taigi viso min. 4 įrangos vienetai. {Kaip ir sliūloma Digisfera sprendime}. O vaizdo įrašo greitis turi būti ne mažesnis kaip 10 kadrų per sekundę, o pačiame įraše turi būti rodoma įrašo data ir laikas.
Atkreipiame dėmesį kad, naudojamos programinės įrangos nustatymuose turi būti galimybė įvesti vairavimo instruktoriaus vardo pirmą raidę ir pavardę bei naudojamos transporto priemonės valstybinį numerį. Taigi, nepriklausomai kur bus saugojami vaizdo įrašai, jie privalo turėti programinę įrangą su tokiomis galimybėmis. Mes siūlome tai valdyti per PEISket informacinės sistemos studentų aplinką, tam bus sukurtas papildomas informacinis laukas kuriame ši informacija ir bus matoma, visiškai nepriklausmai kur fiziškai saugojamas įrašas – išoriniame diske ar PEIS serveryje.
Toliau, nestandartinis reikalavimas, įrašymo įrangoje turėti specialų mygtuką, kurį paspaudus, įraše būtų realiu laiku užfiksuotas įvykis, kuomet mokinys padarė klaidą. {Tokio mygtuko, vaizdo registratoriai neturi, todėl Digisfera specialiai modifikavo regsitratorių, kad šis atitiktų keliamus reikalavimus. Primename, kad UAB „Digisfera“ mūsų esamiems klientams taiko 15% nuolaidą registratoriaus kainai, o mes užtikriname, kad visi archyvas galės būti valdomas per PEISket programinę įrangą, bei rekomenduojame įrašus saugoti išoriniame kietajame diske, kuris bus matomas PEIS programinėje įrangoje arba PEIS serveryje (dėl įrašų dydžio, ši paslauga apmokestinama papildomai). Jei Jūs dar neesate mūsų klientai, siūlome kreitptis į mus ir mes Jums patarsime koks spręndimas Jums būtų tinkamiausias!
Tel. pasiteiravimui: +370 683 69 353 arba +370 685 41 988


Susiekite su mumis
PEIS ket prezentacija